NATURAL FABRICS

W Myrtille tworzymy ubrania w sposób odpowiedzialny oraz wierzymy że tylko dokonując świadomych wyborów możemy małymi krokami wpłynąć na środowisko.Staramy się używać naturalnych tkanin takich jak bawełna, wełna merino , wiskoza, tencel, dbając o certyfikaty GOTS, OEKO-TEX , Ecovero. 

COROZO & REALL SHELL TROCAS

Nasze guziki w większości są pochodzenia naturalnego , do swetrów używamy guzików z orzecha corozo a do koszul guzików z naturalnej perły.

100% MADE IN POLAND

Szyjemy wyłącznie w Polsce w lokalnych szwalniach i dziewiarniach do których mamy zaufanie. Wspieramy tym samym polski przemysł oraz sektor modowy. Nasze swetry wykonane są z wełny merino 100% znanej ze swoich wyjątkowych właściwości. 

HOW WE ROLL

Nasza produkcja to małe serie dzięki czemu możemy kontrolować jakość i detale. Nie przyczyniamy się do nadprodukcji ubrań. Co więcej staramy się korzystać z tkanin już wyprodukowanych i dostępnych u producentów i nie zlecać dodatkowej produkcji tkanin. Szacuje się że co roku 6 milionów ton tkanin jest nie wykorzystanych i straconych produkcyjnie. Oczywiście wliczamy w to ścinki produkcyjne ale również pełnowartościowe belki materiałów. Uważamy że kupując takie tkaniny dajemy im nowe życie i nie przyczyniamy się do kolejnej niepotrzebnej nadprodukcji. Często nasze tkaniny są niepowtarzalne i nie istnieje możliwość doszycia rzeczy. 

 

Dlatego zachęcamy do obserwowania naszego profilu myrtille_brand gdzie jako pierwsi zobaczycie nowości